بیان دیدگاه

به ياد کارگر کمونيست و سخنران مراسم اول ماه مه سال ١٣٦٨ سنندج جمال چراغ ويسى

21brokz11.jpgمظفر فلاحى

دوستان و رفقای گرامی من این نوشته را چند سال پیش به ياد کارگر کمونيست و سخنران مراسم اول ماه مه سال ١٣٦٨ سنندج جمال چراغ ويسى نقدیم کردم و حال جادارد یک بار دیگر و در استانه اول ما مه و آزادی جمعی از هم رزمان جمال باردیگر این نوشته را باز تکثیر کنم و همزمان آزادی رفقای کارگرم را به خانواده و دیگر انسانهای آزاده و برابرى طلب تبریک بگویم مظفر فلاحى

کارگران، مردم ستمديده کردستان و ايران! ١٦ سال پيش، بدنبال مراسم ول ماه مه سال ٦٨ مزدوران و ماموران رژيم سرمايه‌دارى جمهورى اسلامى ايران به جنبش کارگرى کردستان و بخصوص اتحاديه صنعتگر سنندج يورش آورده و ده‌ها تن از کارگران و رهبران اين جنبش را دستگير کردند. در شرايطى که خمينى تازه جام زهر را نوشيده بود , براى جبران شکست در جنگ ارتجاعى ايران و عراق و براى بقاى عمر ننگين سرمايه در ايران به فعالين کارگرى که در حال سازماندهى براى پيشبرد اهداف کارگرى بودند يورش آورد. در اين يورش جنايتکارانه اغلب فعالين جنبش کارگرى در سنندج و چندين شهر ديگر کردستان از جمله سقز، مريوان، بوکان و بانه را دستگير و يا مجبورشان کرد که از خانه و محل کار و زندگى‌شان بگريزند. ده‌ها تن از اين کارگران را سال‌ها در زير وحشيانه‌ترين شکنجه‌ها قرار دادند و کارگر کمونيست و سخن‌گوى مراسم اول ماه مه ٦٨ سنندج رفيق جمال چراغ ويسى را بعد از حدود ٨ ماه شکنجه به جوخه اعدام سپرد. جمال کارگر آگاه و کمونيست، در زير شکنجه‌هاى رژيم شجاعانه مقاومت کرد و در طول مدتى که در زندان بود با سر بلندى از اهداف کارگرى و سوسياليستى خود سرسختانه دفاع کرد و در راه رسيدن به اهدافش که همانا نابودى سرمايه‌دارى و برقرارى حکومت کارگرى بود قهرمانانه جان باخت.

کارگران!

جمال نهالى را که با خون خود آبيارى کرد، براى ما به يادگار گذاشت .ما بايد از اين نهال که اکنون رشد کرده  است با تمام وجود نگهدارى کنيم. تنومند شدن اين نهال، در گرو اتحاد و همبستگى کارگرى‌مان است! کارگران! در شرايط و اوضاع کنونى، اين امر با ايستادگى در برابر يورش چماقداران و مرتجعين خانه کارگر و شوراى‌اسلامى کار و حفظ اتحاد و همبستگى‌مان ميسر مى‌گردد. پرهيز از مسائلى فرعى که به اتحاد طبقاتى ما ضربه مى‌زند و معطوف شدن به اين اتحاد طبقاتى‌مان ما را قادر خواهد ساخت که نويد بخش يک زندگى بهتر براى کارگران و زحمتکشان ايران باشيم.

زنده باد ياد کارگر کمونيست جمال چراغ ويسى!

زنده باد هبستگى طبقاتى کارگران!

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: